IV Weekendu Architektury w Gdyni 28-31 sierpnia – wydarzenie dedykowane dla pasjonatów architektury, designu, fotografii, filmu, projektowania i rozwoju miast. Osią wydarzenie niezmiennie pozostaje gdyński modernizm, w tym oferta Gdyńskiego Szlaku Modernizmu.

Weekend rozpoczyna Foto Dzień, podobnie jak w roku ubiegłym (foto spacery, warsztaty, wernisaże) – 28 sierpnia oraz specjalnym „Spacerem z Architektem”, który w tym roku poprowadzi duet znakomitych gdyńskich architektów z Arch Deco – Zbigniew Reszka oraz Michał Baryżewski (start. 17:30, spod Urzędu Miasta, al. Marszałka Piłsudskiego), laureatów najważniejszej nagrody w polskiej architekturze (honorowa nagroda SARP). W trakcie wydarzenia zaplanowano kilkanaście prelekcji – wykładów i prezentacji, blok filmów o architekturze, rozwoju miast, warsztaty z projektowania dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także zróżnicowaną propozycje spacerów (Archi Spacery) – zarówno trasami architektury Gdyni (modernizm, architektura współczesna), jak i tematycznych (np. architektura wnętrz, sztuka przestrzeni miejskiej, ogrody i posesje gdyńskie).

Szczegółowy program wydarzenia znajdziecie na stronie www.weekendarchitektury.pl w poszczególnych zakładkach górnego menu (Weekend_2104), opisanych nazwami bloków – modułów wydarzenia:

Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Digg