Wystawa Muzeum Miasta Gdyni „Szkło, metal, detal. Architektura Gdyni w szczególe” zdobyła nominację w prestiżowym ogólnopolskim konkursie Wydarzenie Historyczne Roku 2016, organizowanym przez Muzeum Historii Polski, w kategorii „Wystawa”. Do drugiego etapu w tej kategorii przeszło łącznie tylko pięć inicjatyw. Zwycięzcę wyłoni głosowanie internautów, które trwa do 14 maja.
Głosy można oddawać na stronie:

http://whr.muzhp.pl/zaglosuj.html.

 • Oprócz kategorii „Wystawa”, wyboru można dokonać spośród dwóch kolejnych: „Wydarzenie” oraz „Edukacja i multimedia”. Rozstrzygniecie konkursu nastąpi 7 czerwca 2017 roku. Nagrody zostaną wręczone podczas gali finałowej w Warszawie.
  Przy okazji głosowania można także zdobyć nagrodę dla siebie – wyjątkowy katalog wystawy „Szkło, metal, detal”. Aby go wygrać wystarczy wziąć udział w zabawie zorganizowanej na FB gdyńskiego muzeum: https://www.facebook.com/muzeummiastagdyni/ .
  „Szkło, metal, detal” to wystawa, która towarzyszyła piątej odsłonie konferencji „Modernizm w Gdyni. Modernizm w Europie”. Zbiór zwraca uwagę mieszkańców na otoczenie, w którym żyją i nauczyć ich przyglądać się detalom i szczegółom gdyńskiej architektury oraz pokazać to co na co dzień niedostępne. Duży wkład w jej powstanie mieli także gdynianie, którzy zgodzili się użyczyć zgromadzone przez siebie obiekty.
  Aktualnie „Szkło, metal, detal” można oglądać w Warszawie – do 3 maja prezentowana jest w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich przy ulicy Brackiej 25.
  Warto dodać, że wyboru w pierwszym etapie konkursu „Wydarzenie Historyczne Roku”, dokonała komisja w składzie:
  – dr hab. Michał F. Woźniak (prof. UMK, przewodniczący Rady ds. Muzeów MKiDN),
  – dr hab. Piotr Majewski (dyrektor Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów),
  – prof. UJ dr hab. Andrzej Szczerski,
  – Monika Matwiejczuk (kierownik Działu Wystawienniczego Muzeum Historii Polski),
  – Wojciech Duch (redaktor naczelny portalu historia.org.pl).

źródło: www.gdynia.pl

Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Digg