Zbliżający się sezon letni, to świetna okazja do zapoznania się z atrakcjami oraz trasami Gdyńskiego Szlaku Modernizmu.

Specjalnie przygotowany Tour na Gdyńskim Szlaku Modernizmu, został zorganizowany  w ramach współpracy projektu Szlak Modernizmu z wydarzeniem Gdynia Design Days, (www.gdyniadesigndays.eu). Spacery po Szlaku są wydarzeniem partnerskim organizowanym przez Agencję Rozwoju Gdyni we współpracy z przewodnikami z Koła Przewodników przy PTTK o. Morski Gdynia. Udział w spacerach z przewodnikiem w ramach akcji Tour na Gdyńskim Szlaku Modernizmu jest bezpłatny.

Duch modernizmu jest w Gdyni wciąż żywo obecny, a nowy projekt miasta – wzbudza zainteresowanie zarówno turystów, jak i mieszkańców.  Spacer po szlaku to nie tylko możliwość poznania samej architektury gdyńskiego modernizmu, ale także zajrzenia w duszę gdyńskich kamienic oraz historię budowy miasta. Zabudowa modernistyczna Śródmieścia Gdyni – to przykład unikalnego, zbudowanego w rekordowym tempie (1927-1939), zespołu architektonicznego współczesnych miast europejskich. Śródmieście miasta zlokalizowano na styku z morzem, zaś niektóre ulice oraz budynki miały bezpośrednie nawiązanie do tematyki marynistycznej oraz odzwierciedlały ówczesnego ducha myśli architektonicznej i artystycznej okresu II  RP.

Wycieczki Szlakiem Modernizmu zostaną poprowadzone trasami ”10 Lutego – Molo Południowe” oraz  „Świętojańską”. W trakcie spacerów przewidziano specjalne atrakcje, m.in. wizyta w Mini Muzeum, wejście na taras z widokiem na ulicę Świętojańską (18-19 czerwiec), zobaczenie zachowanych wnętrz kamienic modernistycznych, mini konkursy – zagadki moderny oraz fotograficzny, ponadto fotografia retro w Foto Elite.

Terminy spacerów po Szlaku:

  • 18 i 19 czerwiec – 12:00 i 17:00
  • 25 czerwiec  – 12:00 i 17:00

czas trwania touru ok. 120 min

(uwaga w trakcie każdego spaceru zaplanowano różne kompozycje atrakcji)

Miejsce startu (zbiórki): 

  • Budynek PLO (obecnie Urząd Miasta Gdyni) – obok Miejskiej Informacji ul. 10 Lutego 24, zapisy do Tour – 10 minut przed rozpoczęciem

więcej informacji uzyskacie Państwo pod mailem projekty@arg.gdynia.pl

Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Digg