Weekend Architektury 19-21 sierpnia w Gdyni to kilkanaście otwartych, bezpłatnych wydarzeń kierowanych do miłośników architektury, w tym turystów, mieszkańców metropolii, profesjonalistów i studentów. Sercem sierpniowego wydarzenia stanie się Śródmieście Gdyni, w tym trasy Gdyńskiego Szlaku Modernizmu (spacery po trasach szlaku, wystawy, konkurs fotograficzny, liczne działania plenerowe).

Zasada „open source” zapewnia udział w wydarzeniu szerokiej grupy Partnerów, w tym instytucji publicznych, biur projektowych, developerów, stowarzyszeń, projektantów wnętrz. Weekend Architektury ma na celu szeroką prezentację zagadnień poświęconych projektowaniu i rozwojowi współczesnych miast, ze szczególnym uwzględnieniem architektury, planowania przestrzennego, edukacji historycznej oraz marketingu miejsc. Na interesujące wykłady i prezentacje, z udziałem znanych polskich architektów i urbanistów oraz historyków modernizmu, zapraszamy do reprezentacyjnego budynku dawnego Hotelu Riwiera w sąsiedztwie Bulwaru Nadmorskiego. Interesująco zapowiadają się wystawy w plenerze Gdyni, w tym Aleja Miast Bałtyckich czy moduł „Mieszkać w mieście” z wizualizacją obecnie realizowanych projektów mieszkaniowych na terenie Gdyni oraz wizje „Współczesnej Gdyńskiej Kawalerki” – w formie makiet przestrzennych przygotowanych projektantów i architektów wnętrz.

Wystawy, projekcje, strefy i place kreacji, dyskusje i wykłady tematyczne oraz liczne atrakcje przygotowane na obszarze modernistycznego Śródmieścia, to tylko niektóre powody do odwiedzenia, w tym czasie Gdyni. Weekend Architektury jest okazją do promowania nowo otwartego Szlaku Modernizmu w Gdyni oraz planowanych projektów i ostatnich realizacji budowlano-architektonicznych miasta.

więcej informacji www.arg.gdynia.pl

oraz w zakładkach tematycznych

PLAKAT Wydarzenia

Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Digg