Zwiedzanie zabytków Gdyni z przewodnikiem, organizowane przez Urząd Miasta Gdyni, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W ubiegłorocznej imprezie we wrześniu i w tegorocznym sierpniowym Weekendzie z Architekturą wzięły udział setki osób. Kolejne już w najbliższą niedzielę.

25 września 2011 r. Urząd Miasta Gdyni, Biuro Muzeum Emigracji, Gdyński Szlak Modernizmu, Miejska Informacja oraz gdyńscy przewodnicy turystyczni zapraszają ponownie do wspólnego zwiedzania. Zaplanowana jest trasa o długości około 3 kilometrów po północnej części śródmieścia i po porcie. Czas trwania wycieczki około 3 godzin. Zwiedzanie odbywać się będzie pieszo, w kilku grupach prowadzonych przez specjalnie przygotowanych przewodników. Do udziału można się zapisywać telefonicznie w dniach od 15 do 23 września br w godz. od 8.00-11.00 (tylko w dni powszednie) pod numerem 58 66 88 343. Udział w imprezie jest bezpłatny. Trasa spacerów będzie prowadziła od Dworca Morskiego ulicą Polską, Chrzanowskiego, Węglową do Placu Kaszubskiego. Zwiedzanie w grupach 35 osobowych od godz. 10 do 16. W przygotowaniach do imprezy wzięło udział 14 przewodników turystycznych i tylu będzie do dyspozycji dla zwiedzających.

 

Start – zbiórka do wszystkich spacerów pod adresem Polska 1, czyli spod budynku Dworca Morskiego, przyszłej siedziby Muzeum Emigracji. Przed wyruszeniem każdej wycieczki, krotki wykład – o historii i architekturze dworca opowie Pan Aleksander Gosk z biura projekt Muzeum Emigracji oraz Anna Orchowska-Smolińska.

Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Digg