Jesień to doskonała zarówno na spacery, jak i korzystanie z bogatej oferty wystaw w Gdyni. “Modernizm na świecie – modernizm w Polsce” to propozycja stosunkowo nietypowej wystawy, w której chcieliśmy skupić uwagę odwiedzających na formach architektonicznych budynków modernistycznych, powstających w różnych miejscach na świecie oraz w różnym okresie czasu. Modernizm jako trend międzynarodowy w architekturze, szybko rozprzestrzenił się po świecie, przybierając także w niektórych miejscach odmianę regionalną. Współczesna architektura równie chętnie korzysta z koncepcji okresu modernizmu, co poszukuje nowych rozwiązań, łamiących zasady porządku, prostoty i funkcjonalności, tak bliskie architektom lat 20-tych i 30-tych.

Po zapoznaniu się z wybranymi przykładami modernizmu na świecie, zapraszamy do zgłębienia tematyki rozwoju stylów i nurtów tego okresu, w naszej mini czytelni (modernistycznej oraz emigracyjnej) – z opracowaniami polskimi i międzynarodowymi –  pok. 216 (PN-PT 9:00-15:00). Dodatkowe atrakcje wystawy to m.in. QUIZ architektoniczny z nagrodami oraz FOTO Pokaz.

W związku z miejscem wystawy, obiektem przyszłego Muzeum Emigracji, na wystawie znajdzie się także fotografia obiektu zaprojektowanego przez nieżyjącego już polskiego architekta – emigranta, uznawanego za jednego z najwybitniejszych polskich architektów na świecie.

Główne informacje:

  • FOTO Pokaz (ok. 300 zdjęć) – codziennie w dni robocze, PN-PT godziny 9:00-15:00
  • QUIZ – w trakcie wystawy, w okresie PN-PT w godzinach 9:00-15:00, możliwość wygrania pamiątek Gdyńskiego Szlaku Modernizmu, po odgadnięciu minimum 10 pytań z 25.
  • MIEJSCE: Dworzec Morski ul. Polska 1, I piętro magazynu tranzytowego.
  • CZAS TRWANIA: okres wystawy: 10 X – 30 XI 2011 r.

W budynku dworca morskiego nadal można obejrzeć wystawę “Opowieści z Polskiej 1”, poświęconą polskim transatlantykom oraz idei powstania Muzeum Emigracji w Gdyni.

 

Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Digg