Pragnąc przybliżyć wszystkim okres lat 20-30-tych w architekturze i wzornictwie, przygotowujemy cykl wykładów na Gdyńskim Szlaku Modernizmu, z udziałem znakomitych naukowców i ekspertów, w tym historyków, architektów, publicystów.

Już 28 października o godz. 18:00 zapraszamy do Klubu Riwiera w Gdyni, na wykład:

 

Huberta Bilewicza z Uniwersytetu Gdańskiego

pt.

MEBLE METALOWE. MASZYNY czy IKONY MODERNISTYCZNEGO DIZAJNU?

 

Prelekcja będzie dotyczyła awangardowych maszyn do siedzenia, w tym o słynnych krzesłach i fotelach z metalowych giętych rurek, projektowanych przez twórców nowoczesnego dizajnu od polowy lat 20. zeszłego stulecia, naśladowanych i produkowanych także w międzywojennej Polsce.

O prelegencie:

Hubert Bilewicz, historyk sztuki, nauczyciel akademicki. Pracuje na Uniwersytecie Gdańskim. Kilkanaście ostatnich lat uczył w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się historią architektury i dizajnu oraz gender studies. Interesują go zwłaszcza rozmaite (artystyczne i pozaartystyczne) uwikłania sztuki. Współpracuje z ogólnopolską inicjatywą na rzecz wolności twórczej i swobodnego dostępu do dóbr kultury Indeks 73. Jest egzaminatorem maturalnym z zakresu historii sztuki, autorem kilkudziesięciu artykułów naukowych, redaktorem książki o architekcie Włodzimierzu Padlewskim oraz współautorem podręcznika sztuki dla gimnazjum. Publikował m.in. na łamach „Architektury”, „Designu”, „Spotkań z Zabytkami”.

 

Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Digg