Tradycyjnie Weekend Architektury skupia w okresie zaledwie kilku dni, (w tym roku od 21 do 25 sierpnia), kilkanaście ciekawych i zróżnicowanych propozycji dla kierowanych do pasjonatów architektury oraz tematyki rozwoju miast i przestrzeni miejskiej, w tym życia “między budynkami”. Program ze względu na intensywność, postanowiliśmy w tym roku rozłożyć na większą liczbę dni – stąd propozycja specjalnie wydłużonego, architektonicznego Weekendu w Gdyni.

Rozpoczęliśmy już zapisy na Archi Spacery – w tym trasami Gdyńskiego Szlaku Modernizmu, architektury współczesnej oraz tematyczne propozycje kierowane m.in. do pasjonatów fotografowania, rysowania czy szkicowania miasta. Podobnie, możne się już zapisywać na Archi Prelekcje 23-24 sierpnia, wybierając jeden lub dwa dni bardzo interesujących wykładów i prezentacji, architektów, historyków, ekspertów i krytyków architektury. Blok filmowy, w tym roku został znacząco poszerzony w stosunku do poprzednich edycji WA_2012 oraz WA_2013. W programie Weekendu, nie zabraknie propozycji tematycznych warsztatów – kierowanych do różnych grup odbiorców, zarówno ze względu na wiek, jak i poziom doświadczeń zawodowych (projektanci, amatorzy D.I.Y. – eko architektury wnętrz, dzieci i młodzież). Istotnym punktem wydarzenia, będą również wystawy tematyczne i pokonkursowe, w tym “Modernizm Gdyński w Obiektywie”, “Apartament Gdyński”, “Top Arch Świat”, Top Arch Gdynia”.

O poszczególnych propozycjach, będziemy Państwa informowali szczegółowo na naszej tablicy aktualności strony www.weekendarchitektury.pl oraz wydarzeniu na portalu facebook.

Informacje o zapisach oraz programie Archi Prelekcji oraz Archi Spacerów:

  • Archi Prelekcje, to dwudniowy blok wykładów, prelekcji i prezentacji – więcej informacji w zakładce ARCHI Prelekcje
  • Archi Spacery – kilkanaście spacerów architektonicznych z doświadczonymi przewodnikami oraz ekspertami – program spacerów oraz więcej informacji w zakładce ARCHI Spacery
  • Zobacz plakat wydarzenia!
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Digg