Zapraszamy na wystawę prac plastycznych 14-letniej Julii Biały pt. “Moja wizja gdyńskiego modernizmu”.

  • Miejsce – “Galeria Ratusz” I piętro, Urząd Miasta Gdyni przy al. Piłsudskiego 52/54
  • wernisaż wystawy 13 lutego 2014 r., godzina 17:00
  • wystawa potrwa do 8 marca

Julia Biały jest laureatką II nagrody w konkursie “Szkicownik Gdyńskiego Modernizmu” w 2012 r., którego celem była prezentacja plastycznej wizji architektury Gdyni, w tym inspiracji przedwojennym modernizmem. Konkurs był zorganizowany w ramach projektu Gdyński Szlak Modernizmu w formule open (bez ograniczenie wieku i doświadczenia). Konkursowe dzieło, wówczas jeszcze 12-letniej Julii, przedstawiające śmiałą wizję plastyczną kamienicy Hundsdorffów przy ulicy Starowiejskiej 7, znalazło się wśród trójki głównych laureatów spośród 40 prac z całej Polski, zaś autorka była jedyną osobą wyróżnioną poniżej 18 roku życia.

Niniejsza wystawa to świadoma próba kontynuacji i rozwinięcia inspiracji konkursowej związanej z architekturą miasta, zawartą w cyklu kilkunastu prac przedstawiających plastyczną wizję wybranych budynków i wnętrz modernistycznych kamienic Gdyni.

Julia Biały jest gdynianką, absolwentką SP nr 18, obecnie uczęszcza do Gimnazjum nr 24. Jest laureatką  wielu konkursów w regionie i kraju.

Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Digg