Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy fotograficznej – dwóch pasjonatów fotografowania architektury modernizmu gdyńskiego, w tym laureatów naszego cyklicznego konkursu – Michała Witkowskiego oraz Dariusza Sobieckiego.

Wystawa jest prezentowana w galerii “Caffe Anioł” przy ul. Kilińskiego do połowy sierpnia. Autorzy zapowiedzieli organizację także organizację uroczystego finisażu wystawy, połączonego z szerszą prezentacją fotografii – w formie multimedialnej. Gdyński Szlak Modernizmu jest patronem i promotorem wystawy. 

opis autorski wystawy 

Modernizm Gdyni to zjawisko wyjątkowe – potrafi głęboko zauroczyć ludzi uwrażliwionych na piękno proporcji, gry światła z majestatycznymi budowlami czy też czarującą magią klatek schodowych. I takie właśnie zafascynowanie stało się udziałem zarówno Dariusza Sobieckiego jak i Michała Witkowskiego. Obaj reprezentują odmienny styl i profil percepcji, aktywni w szerokim wachlarzu nurtów fotografii. A jednak ich twórcze drogi spotkały się w modernistycznym kontekście – patrząc na ich wspólną wystawę, można doświadczyć uczucia dopełnienia: większa dominanta “geometrycznego” myślenia Michała spotyka się z impresyjnym, “światłoczułym” widzeniem Darka – bo taki jest gdyński modernizm: wielowymiarowy, nierzadko bajkowy; na pewno intrygujący i piękny. Zapraszamy do oglądania wystawy, mając jednocześnie głęboką nadzieję, że to doświadczenie zainspiruje Państwa do podziwiania osobliwości tego stylu na spacerach, również tych organizowanych przez Gdyński Szlak Modernizmu.

  Bio – Dariusz Sobiecki:

 Anglista z wykształcenia, twórca z powołania – tak mógłbym najkrócej podsumować swoją aktywność. Od kilku lat konsekwentnie tworzę jako fotograf, choć kiedyś bardziej stawiałem na muzykę. Liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach, przeglądach i plebiscytach umacniają mnie na twórczej drodze. Uśpiona nieco żyłka pisarska znajduje ujście w prowadzeniu blogów fotograficzno – eksploracyjnych, z których jeden jest całkowicie poświęcony fenomenowi Gdyni: www.cudownagdynia.pl Można też często dostrzec mnie na rowerze – uwielbiam szybką jazdę; no chyba, że coś mnie fotograficznie zaintryguje – aparat zawsze czeka w plecaku !

Historia, języki, psychologia… tylko doba taka krótka….

 Bio – Michał Witkowski:

Architekt. Jego zawodowym mottem są aktualność oraz uniwersalność architektury, które odnajduje w modernizmie. Fotografia pozwala uchwycić logikę modernistycznych form podkreśloną unikalną grą światła. W swoich foto-obserwacjach koncentruje się na mieście, architekturze oraz środowisku naturalnym. Jego prace były wielokrotnie wyróżniane oraz nagradzane na konkursach fotograficznych takich jak między innymi „Gdyński modernizm w obiektywie”.

Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Digg