Właśnie ukazał się piąty tom z cyklu „Modernizm w Europie – modernizm w Gdyni”, który stanowi podsumowanie 5. międzynarodowej konferencji naukowej, poświęconej ochronie i konserwacji architektury XX w., w tym także tej z okresu powojennego.  

Książka „Architektura XX wieku – jej ochrona i konserwacja w Gdyni i w Europie” zawiera niemal 30 bogato ilustrowanych artykułów na temat różnych kwestii dotyczących architektury modernistycznej (w tym architektury Gdyni), przygotowanych przez uczestników konferencji, która odbyła się w Gdyni w 2016 r. Atrakcyjność publikacji podnosi galeria fotografii autorstwa Bartłomieja Ponikiewskiego, ukazujących najbardziej znane przykłady gdyńskiego modernizmu.

W książce znalazły się dotąd niepublikowane artykuły wybitnych specjalistów z Polski i z zagranicy. Ich tematyka rozciąga się od lokalnych problemów konserwatorskich Gdyni, przez architekturę Warszawy, Łodzi, Katowic czy Wrocławia, po międzynarodowe kwestie ochrony dziedzictwa modernizmu poza granicami naszego kraju. Artykuły podzielone zostały na dwie zasadnicze części: historię i teorię oraz ochronę i konserwację. Teksty zostały opatrzone bardzo starannie dobraną ikonografią, zawierającą archiwalne plany, fotografie z budowy, detale architektoniczne oraz współczesny stan zachowania omawianych przykładów architektury.

Z okazji zbliżającego się Święta Gdyni zapraszamy na spotkanie promocyjne poświęcone wydanej książce. Spotkanie odbędzie się terminie:

  • 7 lutego br. o godz. 16:00
  • w Miejskiej Informacji Turystycznej w Gdyni, ul. 10 Lutego 24 (parter, wejście bezpośrednio od ulicy).

UWAGA! Podczas spotkania dr inż. arch. Anna Orchowska-Smolińska opowie o architekturze gdyńskiego portu.

Wyjątkowo podczas promocji książkę będzie można kupić w cenie 50 zł. Cały czas jest dostępna w Miejskiej Informacji Turystycznej, ul. 10 Lutego 24 (tel. 58 622 37 66, gcit@gdynia.pl).

Ponadto książka znajduje się także w sprzedaży detalicznej w:

  • „Cafe Księgarnia Vademecum”, ul. Świętojańska 5 w Gdyni
  • oraz w księgarni Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1 (parter)

Publikację wydał Urząd Miasta Gdyni we współpracy naukowej z Wydziałem Architektury Politechniki Gdańskiej.

 
 

Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Digg