Agencja Rozwoju Gdyni Sp. z o.o. oraz Stowarzyszenie „Pomorskie Towarzystwo Fotograficzne” zapraszają wszystkich fanów fotografii i architektury modernistycznej – mieszkańców Trójmiasta, jak i turystów z całej Polski – do udziału w konkursie fotograficznym „Gdyński modernizm w obiektywie”.

Celem konkursu jest promocja estetyczno-architektonicznych oraz historycznych walorów miasta Gdyni, w szczególności Gdyńskiego Modernizmu.

Prace konkursowe w dwóch kategoriach – „Gra świateł w architekturze modernistycznej Gdyni” oraz „Rytm, symetria i asymetria w architekturze modernistycznej Gdyni”, można nadsyłać z dopiskiem Konkurs Fotograficzny „Gdyński modernizm w obiektywie” do 14 sierpnia 2011 roku na adres:

Agencja Rozwoju Gdyni Sp. z o.o.

ul. Świętojańska 141

81-404 Gdynia

Jury pod przewodnictwem wieloletniego fotoreportera CAF i PAP Stefana Kraszewskiego wybierze i nagrodzi najciekawsze prace.

Nagrody w konkursie:

– I nagroda: 1.500,00 PLN (tysiąc pięćset złotych) oraz pamiątki Szlaku Modernizmu Gdyni,

– II nagroda: udział w warsztatach fotograficznych organizowanych przez SPTF o wartości 600,- PLN (sześćset złotych) oraz odtwarzacz MP3 i pamiątki Szlaku Modernizmu Gdyni,

– III nagroda: odtwarzacz MP3 i pamiątki Szlaku Modernizmu Gdyni.

Ponadto jury wyróżni kilkanaście prac konkursowych. Wyróżnieni otrzymają pamiątki Szlaku Modernizmu Gdyni.

Prace nagrodzone i wyróżnione zostaną opublikowane na stronach internetowych organizatorów oraz wezmą udział w wystawie pokonkursowej. Wystawa odbędzie się w trakcie „Weekendu z architekturą” w dniach 19-21 sierpnia 2011 w prestiżowym miejscu w śródmieściu Gdyni.

Patronat medialny nad konkursem objęła Gazeta Wyborcza Trójmiasto.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa są do pobrania na stronie Agencji Rozwoju Gdyni:

http://arg.gdynia.pl/do_pobrania.html

Współorganizator konkursu: http://sptf.pl/

 

Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Digg