Gdyński modernizm wciąż inspiruje i to także w formie detali, szczegółów, nie zaś tylko samych brył budynków. Przekonać się o tym możemy już wkrótce, odwiedzając wystawę na Brackiej 25 w Warszawie pt. “Szkło, Metal, Detal. Architektura Gdyni w szczegółach”.

Nie musimy szukać designerskich inspiracji w Skandynawii. W niezbyt odległej historii mamy własne niemniej ciekawe rozwiązania. Z oszczędnego w formie modernizmu gdyńskiego dzisiejsi projektanci wnętrz mogą czerpać pełnymi garściami.

Organizatorzy wydarzenia (Miasto Gdynia oraz Muzeum Miasta Gdynia), pragną  zaprezentować wystawę unikalnych eksponatów, które mieszkańcy gdyńskich zabytkowych kamienic zapragnęli uchronić od zapomnienia. Ratowali je z kontenerów wystawianych podczas remontów, wystawek, piwnic. Choć decydowali się na zmianę wystroju, nagle okazywało się, że drobne elementy takie jak choćby okienna klamka czy końcówka spłuczki do toalety są niepowtarzalnymi dziełami sztuki.  Tak powstała wystawa “Szkło, metal, detal. Architektura Gdyni w szczegółach”, na którą mamy przyjemność Państwa zaprosić.

Konferencja prasowa połączona z wernisażem odbędzie się 3 kwietnia o godz. 12.00 w Domu Braci Jabłkowskich w Warszawie, ul. Bracka 25.

Do zobaczenia przy Brackiej!

Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Digg