Archi Spacer fotograficzno-konserwatorski | Modernizm Gdyni XX w.

Na dworze śnieg i mróz, nic tylko zaszyć się pod kocem z gorącym kubkiem naparu, a aparaty fotograficzne schować zakonserwowane do szafy, czekając na wiosnę. Bo jak tu robić zdjęcia, jak na obiektywie szron, a palce grabieją…

Na Gdyńskim Szlaku Modernizmu fotografujemy jednak cały rok!
Nie ma złej pogody na zdjęcia, jest tylko złe ubranie i złe przygotowanie sprzętu. Nałóżcie więc wełniane czapki, pod spodnie getry, na dłonie polarowe rękawiczki; zabierzcie termiczne kubki z ulubionym naparem, naładowane, zapasowe akumulatorki oraz miękką szmatkę do przecierania obiektywu. 

  • Spotykamy się w najbliższą sobotę (2 grudnia, g. 10:30) na jesienno-zimowym foto-spacerze Gdyńskiego Szlaku Modernizmu! (foto-przewodnikiem będzie Przemek Kozłowski, w niuanse konserwatorskie wprowadzi nas Mirek Studniak)

Obecna pora stwarza niespotykane warunki – przez pozbawione liści drzewa widać więcej detali, a słońce (a pogoda zapowiada się słoneczna) kształtuje unikalny światłocień, śnieg działa jak naturalna blenda ułożona na ziemi, rozświetlając obiekty od dołu.

Pierwszym punktem – który zdradzamy, będą wnętrza i detale budynku YMCA Polska, oraz foto-lokacje Domu Bawełny.
Odwiedzimy, odkryjemy miejsca i detale wcześniej nie prezentowane w czasie Spacerów (m.in. łącznik nad ulicą Żeromskiego), ostatnie odkrycia – detali, archi-niuansów stolarki otworowej w czasie prac konserwatorskich). W tym miejscu naszym master przewodnikiem – ekspertem prac konserwatorskich będzie Mirek Studniak – pieczołowicie odnawiający tamtejszą stolarkę otworową.
 
Następne miejsca na trasie, w tym archi-wnętrza będą niespodzianką. Proponujemy miks archi miejsc nieoczywistych, choć wartych poznania zarówno od strony konserwatorskiej, jak i ekspozycji fotograficznej. Liczymy, że uda nam się Was zaskoczyć.  Jako że dni są teraz krótkie, spotykamy się wyjątkowo nie w tygodniu po pracy, tylko w sobotę po śniadaniu.
 
  • Start 10:30 – w hallu budynku YMCA (lub przed wejściem głównym)
    UWAGA – zapisy nie są wymagane.
  • Fotografia na banerze – Monika Michałek, konkurs Gdyński Modernizm w Obiektywie 2023. 
Wydarzenie na portalu FB 
#gdyni #gdynia #Gdyńskiszlakmodernizmu @gdynia #gdyńskimodernizmwobiektywie #gdyńskidetalmodernizmu #YMCAGdynia #FOTOspacer @Flora Development Partner Gdyński Szlak Modernizmu
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Digg