Zapraszamy na specjalną przedświąteczną edycję Foto-Spaceru – Gdyńskiego Szlaku Modernizmu 2023.

  • miejsce startu Gdynia InfoBox, ul. Świętojańska 30

Postaramy się zabrać Was w podróż wewnątrz miasta, pomiędzy budynkami i kamienicami. Poszukamy kontrastów modernizmu w zaułkach domów, podwórek, klatek schodowych, a także tarasów i habitatów – mieszkań projektowanych na styku epok, których obraz zmieniał się równie dynamicznie jak Gdynia lat 20-30.
W architekturze Gdyni – tylko na przełomie 20-30 lat, zapisano wyjątkowo ciekawą mozaikę zmian i nurtów – prawdziwą archi-sinusoidę. Której najbardziej dojrzałą i ponadczasową formą stał się funkcjonalizm w nurtach awangardowych, z pierwiastkami morskiej nostalgii oraz odwagi i kreatywności gdyńskich architektów.

Dotrzemy do miejsc foto-kuszących i filmowo klimatycznych. Mieszkań ze stemplem modernizmu, pomieszczeń z cud-techniką, klatek w różnej skali i proporcjach.
.

Fotograf prowadzący, Przemek Kozłowski zaprosi także uczestników do tradycyjnego zadania połączonego z mini Foto-konkursem

UWAGA: liczba miejsc ograniczona (prosimy o zgłoszenia do poniedziałku – 3 kwietnia 2023: na adres email: spacery@arg.gdynia

–  na spacerze poznany także kolejną kategorię tegorocznego konkursu Gdyński Modernizm w Obiektywie”

📷fot.Maria Kuziemka/Gdyński Modernizm w Obiektywie

#modernizm
#modernizmwobiektywie
#fotospacery

Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Digg