W ramach spaceru przygotowaliśmy dla Was modernistyczną arcy-mozaikę – m.in. odwiedzimy modernistyczne mieszkanie z oryginalnym wystrojem, wyposażeniem oraz narożnym balkonem; zajrzymy także do unikalnego – szklano-stalowego „kosmicznego łącznika” nad ulicą Żeromskiego (od YMCA Gdynia). “Szklane” ściany i naświetla „Dom Bawełny”, gdzie zobaczymy nie tylko oryginalne wnętrza, ale i próbki bawełny z różnych stron świata i dowiemy się, jak nią handlować; słynna klatka z “księżycową duszą” w kamienicy B. i A Orłowskich ponadto widoki z dachu i tarasów… – miejsca unikalną panoramą oraz widokiem na modernistyczne perły Gdyni. Na koniec kolejna modernistyczna perła architektury wnętrz – modernistyczne mieszkanie – apartament, aktualnie przekształcony w prywatną pracownię – galerię sztuki. Lokalizacja miejsca -w Budynku “Bankowca”, zobowiązuję!

Gdyński Szlak Modernizmu przygotował specjalną, sezonową edycję spaceru fotograficznego, wydarzenie skierowane do fanów zarówno modernizmu, fotografii oraz nieoczywistych miejskich eksploracji. 

Organizatorzy zaplanowali wydarzenie na sobotę, 24 lutego 2024.

start. g. 11:30,

miejsce startu: Skwer Kościuszki 14, Gdynia

szczegóły na FB: https://fb.me/e/7g685NGSv 

Zapisy: spacery@arg.gdynia.pl

Zaproszenie od organizatorów:

“W ramach spaceru przygotowaliśmy dla Was modernistyczną arcy-mozaikę – m.in. odwiedzimy modernistyczne mieszkanie z oryginalnym wystrojem, wyposażeniem oraz narożnym balkonem; zajrzymy także do unikalnego – szklano-stalowego „kosmicznego łącznika” nad ulicą Żeromskiego (od YMCA Gdynia). “Szklane” ściany i naświetla „Dom Bawełny”, gdzie zobaczymy nie tylko oryginalne wnętrza, ale i próbki bawełny z różnych stron świata i dowiemy się, jak nią handlować; słynna klatka z “księżycową duszą” w kamienicy B. i A Orłowskich ponadto widoki z dachu i tarasów… – miejsca  unikalną panoramą oraz widokiem na modernistyczne perły Gdyni. Na koniec kolejna modernistyczna perła architektury wnętrz – modernistyczne mieszkanie – apartament, aktualnie przekształcony w prywatną pracownię – galerię sztuki. Lokalizacja miejsca  -w Budynku “Bankowca”, zobowiązuję!

Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Digg