Gdynię można oglądać na mapach Google Street View.  Na wirtualny spacer można się udać ulicami największych miast Polski.  Zdjęcia w Gdyni zostały wykonane w sierpniu 2011 przez kamery zamontowane na pięciu samochodach. Trasa sfotografowana przez zespół Goole, obejmuje także zabytkowe Śródmieście Gdyni, w tym obszar – trasy Gdyńskiego Szlaku Modernizmu

Google Street View – funkcja Google Maps i Google Earth, która zapewnia 360° panoramiczne widoki z poziomu ulicy i pozwala użytkownikom na wyświetlanie wybranych części miasta.  Wzdłuż ulic wyświetlane są linie pomocnicze wskazujące możliwy kierunek dalszego poruszania. Funkcja ta jest dostępna od dnia 25 maja 2007 i początkowo obejmowała tylko pięć amerykańskich miast. Rozpoczęcie programu Street View w Polsce  Google ogłosił w maju 2011 roku. W plebiscycie “Patrzcie, Polska!” internauci mogli zgłaszać obiekty do umieszczenia w Street View.

Już w piątek 23 marca, zespół miejskiego portalu oraz profilu na FB, zorganizował we wsparciu z Gdyńskim Szlakiem Modernizmu konkurs promujący Gdynię na Google Street View oraz gdyński modernizm.

Konkurs na profilu miejskim FB

więcej o Google Street View:

oglądaj Gdynię i trasy szlaku modernizmu w Google Street View

jak działa Google Street View?

informacja z portalu miejskiego wwww.gdynia.pl

Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Digg