II Weekend Architektury 24-26 sierpnia 2012 r. – największe w tym roku wydarzenie w Gdyni, zorganizowane w ramach promowania Gdyńskiego Szlaku Modernizmu, przyniosło po raz kolejny wiele ważnych refleksji oraz wniosków, które przyczynią się do wzbogacenia oferty dedykowanej dla pasjonatów architektury gdyńskiego i polskiego modernizmu.

Nasze osobiste spostrzeżenie i refleksje, prosimy także o nadsyłanie Waszych lub dzieleniem się opiniami na naszym profilu społecznościowym na FaceBook-u:

  • Gdynia posiada wciąż ogromny, nieodkryty w pełni potencjał architektury modernizmu międzywojennego, a także powojennego, który należy stopniowo badać, udostępniać miłośnikom modernizmu w postaci pisanej, wizualnej (broszury, artykuły czy wydawnictwa książkowe) oraz “doświadczalnej” – spacery, wejścia do kamienic itp.
  • Modernizm dzięki społeczności lokalnej silnie wpływa na tożsamość miasta, tworząc historyczną oraz wizerunkową zbiorczą świadomość – jego wartości i walorów.
  • Miasto, jego dzielnice i architektura stanowią znakomitą przestrzeń dla organizowania akcji typu Gry miejskie, czy warsztaty typu Urban Sketch. Tego typu akcji i działań powinno być coraz więcej!
  • Charakter międzynarodowy Modernizmu – to z kolei nieograniczone możliwości poznawania aspektów architektury w innych miastach w Polsce i na świecie, w tym także możliwość odkrywania owoców pracy polskich architektów na emigracji (kontekst tworzonego Muzeum Emigracji w Gdyni).
  • Ludzie – pasjonaci – w tym prelegenci, liderzy spacerów, warsztatów, których udało nam się pozyskać do współpracy w czasie licznych wydarzeń, stanowią największy potencjał projektu Gdyński Szlak Modernizmu, pozwalając na jego ciągły rozwój i doskonalenie.

Zapraszamy do naszych galerii na stronie, (w tym foto blog), wciąż trwających wystaw (m.in. “Nieznany Modernizm” – architektura międzywojenna Śląska w Polsce i Czechach – wystawa w Centrum Gemini I piętro, czy Top Architektury Polskiej ostatniej dekady – wybór portalu BRYŁA PL w Miejskiej Informacji ul. 10 Lutego 24).

Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Digg