“Gdyński Modernizm w Obiektywie 2012-2014” – ekspozycja fotografii architektonicznej Gdyni w “Krzywym Domku” w Sopocie do 12 lutego 2015 r.

Konkurs “Gdyński Modernizm w Obiektywie”, stanowi od 2011 r. flagowe przedsięwzięcie Gdyńskiego Szllau Modernizmu dedykowane dla pasjonatów fotografowania. Dotychczasowe cztery edycje konkursu przyciągnęły grono ponad 200 uczestników z całej Polski, którzy nadesłali na konkurs łącznie blisko 1 000 prac. Ważniejsza od ilości prac jest czysta, prawdziwa pasja fotografowania architektury spod znaku moderny, której cechy charakterystyczne to m.in. wydobywanie przez twórców gry światłocieni w różnych porach dnia, wrażliwość na rytm i geometrię brył budynków, a także zaglądanie z obiektywem w modernistczną duszę wnętrz kamienic. Modernizm gdyński to także pole popisu dla fotografów, którzy poszukują indywidualnych portretów miasta, ludzi w zestawieniu przestrzenią miasta, jego architekturą. Laureaci dotychczasowych edycji konkursu, w tym m.in. Bartłomiej Ponikiewski, Michał Witkowski, Elwira Kruszelnicka, Monika Smorczewska, Agnieszka Sobiegraj, czy Bartosz Zalewski, wytyczają swoją własną, indywidualną ścieżkę twórczą, w której pozostało istotne miejsce dla architektury spod znaku moderny.

  • Sopot – Galeria w “Krzywym Domku”, wystawa do 12 lutego 2015 r.  – II etap foto touru pokonkursowej, objazdowej wystawy fotograficznej po Polsce pt. “Gdyński Modernizm w Obiektywie” Szlaku Modernizmu – zima – wiosna 2015
  • Poznań – klubokawiarnia “Meskalina” Stary Rynek 6 (Arsenał), wernisaż wystawy, 15 lutego 2015 r. oraz klubokawiarnia “Cicha Kuna” ul. Św. Marcin 30, (wystawa równoległa w dwóch poznańskich klubokawiarniach – galeriach), finisaż wystawy  – 1 marca (“Cicha  Kuna”).
  • kolejne miasta, lokalizacje wystawy objazdowej w trakcie ustalania

 Kurator wystawy:

“Serdecznie zapraszam na wystawę do Krzywego Domku w Sopocie. Na wystawie prezentujemy prace nagrodzone przez jurorów w latach 2012, 2013 i 2014, oraz najciekawsze fotografie, które zostały w tych trzech edycjach konkursu wyróżnione. Wybór zdjęć na wystawę był trudny, ponieważ wyróżnionych fotografii jest znacznie więcej, niż miejsca na ich ekspozycję.”

Przemysław Kozłowski, kurator wystawy Gdyński Modernizm w Obiektywie

 

Partnerzy wystaw:

“Krzywy Domek” w Sopocie, klubokawiarnie “Cicha Kuna” oraz “Meskalina” w Poznaniu, Galeria Fotograficzna “Manhattan” w Gdańsku Wrzeszczu

 

 

www.modernizmgdyni.pl

www.facebook.com/ModernizmGdyni

Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Digg