Zapraszamy na pierwszy w tym roku spacer fotograficzny po Gdyńskim Szlaku Modernizmu pod hasłem “zmiany”, który odbędzie się w jeden z ostatnich dni kalendarzowej zimy.
Przedwiośnie to czas zmian w otaczającej rzeczywistości. Pozostając w tym klimacie będziemy podczas naszego pleneru tropić z aparatami zmiany w architekturze modernistycznej Śródmieścia Gdyni.

 • temat przewodni – “zmiany”
 • Start: Gdynia Infobox, Świętojańska 30,
 • 17 marca, godz. 12:30
 • Obowiązują zapisy mailowe: spacery@arg.gdynia.plZbliżająca się wiosna przynosi zarówno pozytywne zmiany wizualne (dłuższy dzień, pierwsze kwiaty, więcej słońca), jak i te mniej estetyczne (zalegające hałdy brudnego, topniejącego śniegu, spadające z dachów sople, wilgotne zacieki na elewacjach). Podobnie w architekturze można odnaleźć mniej lub bardziej estetyczne, funkcjonalne, czasem kiczowate artefakty, które na przestrzeni kilkudziesięciu lat wrosły w oryginalną modernistyczną tkankę.

  Podczas pleneru ogłosimy mini konkurs fotograficzny, którego zadaniem będzie pokazanie w atrakcyjnej formie zastanych zmian, zarówno tych mniej, jak i bardziej pozytywnych.
  Do wygrania wartościowa nagroda książkowa.
  Nasz spacer będzie również okazją do wykonania zdjęć na doroczny konkurs fotograficzny “Gdyński Modernizm w Obiektywie”, którego finał odbędzie się wyjątkowo w tym roku we wrześniu (6 września), szczególnie w kategoriach “detal modernizmu” oraz “forma modernizmu”.

  Nasz przewodnik zaprowadzi Was także do tych miejsc, (w tym klatek, podwórek i kamienic), w których będziemy po raz pierwszy w naszym cyklu. Zajrzymy także w kilka miejsc już przez nas wcześniej eksplorowanych, ale tym razem w zupełnie innej scenerii -zimowo-wiosennej aury.

  – prowadzenie spaceru Przemysław Kozłowski /Agencja Rozwoju Gdyni
  fotograf kolektywu Testigo Documentary, współpracownik Agencji Rozwoju Gdyni, dokumentalista i pasjonat architektury modernistycznej.

 • fotografia wizerunkowa Marta Majkowska/Foto Spacer 2016 rok.
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Digg