Kolejny partner Szlaku Modernizmu Gdyni położony jest naprzeciwko modernistycznej kamienicy Gliszczyńskiego z 1938r. na ul. Abrahama 41 (trasa „Świętojańska”). To zakład fotograficzny Foto Complex, który znajduje się w tym miejscu od 1994 roku, lecz doświadczeniem może się pochwalić już 26-letnim.

 Atrakcją punktu jest bogaty zbiór starych aparatów fotograficznych, które podziwiać można w szklanych gablotach. Leica, Exakta, Zorka, Yashica, Kiev, Ami, Brownie, Start, Druh i wiele innych marek aparatów małoobrazkowych, średnioformatowych i wielkoformatowych, lustrzanek jedno i dwuobiektywowych , dalmierzy i aparatów skrzynkowych. Ci, którzy biorąc udział w modernistycznej grze miejskiej wylosują pytania związane z przedwojenną fotografią, będą mieli niepowtarzalną okazję przyjrzeć się aparatom z bliska i posłuchać opowieści o ich historii i działaniu.

W zakładzie znajduje się także mini galeria fotografii. Obecnie można obejrzeć fotografie przedstawiające modernistyczną architekturę Gdyni autorstwa Przemka Kozłowskiego.

Foto Complex prowadzi sklep i komis sprzętu fotograficznego, realizuje nietypowe zamówienia z zakresu foto i video, prowadzi serwis aparatów analogowych i cyfrowych, zarówno amatorskich jak i profesjonalnych. Naprawia także obiektywy, lampy błyskowe, kamery video, rzutniki i projektory oraz sprzęt ciemniowy.

 Foto Complex – 81-366 Gdynia, ul. Armii Krajowej 23/1

www.fotocomplex.pl

Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Digg