6 września, czyli w pierwszy dzień Weekendu Architektury w Gdyni, rozstrzygnięty został konkurs – Gdyński Modernizm w Obiektywie 2018. Łącznie na konkurs wpłynęło blisko 700 prac w pięciu kategoriach konkursowych, w tym dwóch kategoriach premierowych.

Jednym z owoców konkursu są wystawy pokonkursowe w Miejskiej Informacji ul. 10 Lutego 24 (do końca września) oraz w Gdyńskim Centrum Filmowym (do 14 września). Laureaci konkursu otrzymali z rąk jury dyplomy  oraz nagrody. Od pierwszej edycji stałym partnerem konkursu pozostaje skandynawski przewoźnik promowy Stena Line, fundator w tym roku II nagrody – rejsu promem do Szwecji.

Nową atrakcją tegorocznego konkursu jest nagroda publiczności, która zostanie przyznana 9 września, dla trzech autorów prac, których zdjęcia uzyskają największą liczbę głosów publiczności.

Wyniki konkursu:

  • I nagroda – Tomasz Lelito
  • II nagroda – Dorota Kędziora
  • III nagroda – Małgorzata Szura-Piwnik

Maciej Kacmajor – wyróżnienie w kategorii Modernizm w Podróży

Magdalena Korzewska – wyróżnienie w kategorii Forma Modernizmu

Marcin Muża – wyróżnienie w kategorii Życie Między Budynkami

Małgorzata Paprocka – wyróżnienie w kategorii Światło w Architekturze

Joanna Niedzielska – wyróżnienie w kategorii Modernizm Kamiennej Góry i Redłowa

Tomasz Lelito – wyróżnienie w kategorii Forma Modernizmu
oraz wszystkich, których fotografie znalazły się na wystawie w Miejskiej Informacji Turystycznej w Gdyni, ul. 10 Lutego 24 i w Gdyńskiej Szkole Filmowej, Plac Grunwaldzki 2.

Podsumowanie oraz opinia jury:

Fotografowanie modernizmu wiąże się pewnym paradoksem. Jak bowiem pokazać architekturę i myśl kompozycji przestrzennej stosowanej niemal sto lat temu, (czyli z szacunkiem dla tradycji) stosując się jednocześnie do manifestu modernizmu, który nakazuje zerwanie z tradycją. To wyzwanie, aby tworzyć ze zrozumieniem funkcji, która narzuca formę i materię. Z takim oto założeniem szukaliśmy fotografii w tym roku, aby stały się one inspiracją do dalszych poszukiwań fotograficznych doceniając wrażliwość i twórcze poszukiwanie nagrodzonych laureatów.

Gratulacje dla Nagrodzonych, wyróżnionych oraz wszystkich uczestników konkursu.

jury konkursu w składzie:

  • Kacper Kowalski – przewodniczący jury
  • Krzysztof Winciorek
  • Bartłomiej Ponikiewski
  • Jacek Debis

oraz kurator i sekretarz konkursu Przemysław Kozłowski

I Nagroda – Tomasz Lelito

Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Digg