Poradnik „Od strony ulicy” został opracowany z myślą o modernistycznym Śródmieściu Gdyni, lecz z pewnością będzie on użyteczny przy projektowaniu i produkcji szyldów także w  pozostałych dzielnicach. 

– Poradnik został opracowany w sposób, który odzwierciedla proces: koncepcji, projektowania i produkcji szyldu. Wiedza ta uzupełniona została o aspekty związane z liternictwem, kolorystyką, ekspozycją towaru na witrynach. Zagadnienia z wąskiej dziedziny staraliśmy się przekazać w jak najbardziej przystępny sposób, ograniczając użycie specjalistycznych pojęć i ilustrując jak najwięcej przykładów – mówi Natalia Wielebska ze Stowarzyszenia Traffic Design. 

Mamy nadzieję, że przyda się on zarówno profesjonalistom: grafikom, czy branży reklamowej, jak i przedsiębiorcom. Wierzymy, że oprócz projektowania szyldów, czy organizowania akcji takich jak re:design, jest to kolejny ważny krok do wprowadzania pozytywnych zmian w przestrzeń publiczną Gdyni – dodaje Wielebska. 

Opracowane w nim zasady są ponadczasowe i uniwersalne. Prócz konkretnych rozwiązań, zaproponowanych dla różnych typów śródmiejskich budynków, w poradniku można znaleźć praktyczne zalecenia i podpowiedzi, od czego zacząć i jak sprawnie przeprowadzić projektowanie dobrego szyldu, uwzględniając przepisy lokalnego prawa. 

– Opracowanie poradnika zainspirowało nas do zaplanowania kilku warsztatów  z zakresu projektowania i komponowania szyldów na elewacji. Są one przeznaczone dla właścicieli nieruchomości, przedsiębiorców i branży projektowej. Przewidujemy też warsztaty dla uczniów kierunków projektowania graficznego z Zespołu Szkól Plastycznych w Orłowie – zapowiada Jacek Piątek

Pierwsze z zaplanowanych spotkań odbędzie się 24 kwietnia w Domu Rzemiosła przy ul. 10 Lutego 33 w Gdyni, w godz. 13:00 -14:30. Zaproszeni na nie zostaną właściciele i zarządcy nieruchomości oraz przedsiębiorcy Gdyni.  

więcej informacji:

gdynia.pl 

Link do publikacji (do pobrania w wersji cyfrowej):

Poradnik 

image_processing20190408-6184-dix8ww image_processing20190408-20199-7q25a0 image_processing20190408-6184-16pwpaq
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Digg