IX Edycja konkursu fotograficznego – Gdyński Modernizm w Obiektywie 2019 r.

Fani fotografii, architektury, w tym gdyńskiego modernizmu!
Miasto Gdynia zaprasza Was do udziału w IX już edycji flagowego konkursu fotograficznego „Gdyński Modernizm w Obiektywie”. Konkurs ma na celu promocję walorów estetyczno-architektonicznych i historycznych miasta Gdynia oraz architektury modernistycznej, w tym Gdyńskiego Szlaku Modernizmu.
W tym roku prace można wysyłać w sześciu kategoriach konkursowych. Po raz pierwszy została wyodrębniona kategoria “Architektura w fotografii analogowej” oraz dla pasjonatów spacerów Modernizm Grabówka i Działek Leśnych.
Lista kategorii konkursowych IX edycji konkursu Gdyński Modernizm w Obiektywie:
FŚWA – “Forma i światło w architekturze”
DM – “Detal Modernizmu”
MWP – “Modernizm w podróży”
ŻMB – “Życie między budynkami”
MKR – “Modernizm Grabówka oraz Działek Leśnych”
AFA – “Architektura w fotografii analogowej”

Nagrody regulaminowe:
– I nagroda: 1 000, – PLN (tysiąc złotych)
– II nagroda: Rejs do Szwecji dla 2 osób z kabiną w jednym z promów STENA LINE oraz pamiątki Gdyńskiego Szlaku Modernizmu
– III nagroda: Voucher o wartości 300 zł do restauracji Gdyńskiego Szlaku Modernizmu, oraz pamiątki Gdyńskiego Szlaku Modernizmu.

– uwaga podatek od nagród opłaci organizator konkursu

Ponadto zostaną przyznane nagrody za wyróżnienia – najciekawsze zdjęcia w poszczególnych kategoriach w formie albumów o modernizmie lub fotograficznych oraz Nagroda Publiczności – troje najwyżej ocenionych laureatów w głosowaniu ankietowym publiczności, w czasie trwania wystawy otrzyma voucher o wartości 100 zł do restauracji.

Organizator konkursu (Agencja Rozwoju Gdyni) może rozszerzyć pulę nagród i przyznać wyróżnienia pozaregulaminowe. Prace nagrodzonych i wyróżnionych uczestników Konkursu zostaną opublikowane na stronach internetowych Organizatorów, oraz wezmą udział w pokonkursowej wystawie fotograficznej podczas Weekendu Architektury w dniach 22-25 sierpnia 2019, a także w cyklu co najmniej trzech wystaw zbiorowych Gdyńskiego Szlaku Modernizmu w okresie wrzesień – grudzień 2019, w tym jednej poza Trójmiastem.
Każdy uczestnik konkursu może nadesłać po pięć fotografii w każdej kategorii, w sumie 30 fotografii.
Prace można przysyłać lub dostarczyć osobiście do siedziby Organizatora konkursu do 14 sierpnia 2019 r., do godz.16:00 (liczy się data dostarczenia prac, a nie stempla pocztowego!).
adres: Agencja Rozwoju Gdyni Sp. z o.o.,
ul. Armii Krajowej 24, 81-372 Gdynia

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa są dostępne pod linkiem: http://arg.gdynia.pl/do_pobrania.html

Fotografia na banerze – Tomek Lelito, laureat I nagrody w konkursie Gdyński Modernizm w Obiektywie 2018

Partnerem konkursu – jest przewoźnik promowy: Stena Line Polska

Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Digg