Dokładnie za rok , czyli 23.09.2021 r., rozpocznie się 8. konferencja naukowa “Modernizm w Modernizm w Europie – modernizm w Gdyni”.
Tematem szczegółowym przyszłorocznej konferencji  będzie: “Architektura przemysłowa i portowa XX wieku”
TERMIN: 23-25 września 2021 r.
ORGANIZATOR KONFERENCJI: Miasto Gdynia, al. Piłsudskiego 52/54, Gdynia
WSPÓŁORGANIZATOR: Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej
MIEJSCE OBRAD: Centrum Konferencyjne Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia
 

O KONFERENCJI

Ósma międzynarodowa konferencja naukowa z cyklu „Modernizm w Europie – modernizm w Gdyni” jest kontynuacją konferencji, które odbyły się w Gdyni w latach 200720092012201420162018 i 2019 r. Sesje w Gdyni są obecnie najważniejszym w Polsce, cyklicznym wydarzeniem o tej tematyce.

W czasie nadchodzącej konferencji chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę na modernistyczną architekturę przemysłową i portową oraz związaną z infrastrukturą sieciową jak np. elektrownie, stacje pomp, kotłownie czy budynki kolejowe. Chcielibyśmy również poznać sylwetki architektów wyspecjalizowanych lub mających pewien dorobek zawodowy w projektowaniu tego typu obiektów.

Oprócz głównego tematu konferencji, organizatorzy chcieliby poświęcić poszczególne sesje również takim tematom jak:

  • architektura w Centralnym Okręgu Przemysłowym – zarówno obiektom przemysłowym, jak i towarzyszącej im architekturze mieszkaniowej czy usługowej;
  • wybitni polscy architekci – moderniści, tworzący w różnych miejscach w Polsce, ale którzy zostawili ślad w Gdyni w postaci realizacji lub przez nagrodzone prace konkursowe.

Nad stroną merytoryczną czuwa Komitet Naukowy, do którego organizator zaprosił wybitnych specjalistów z Polski i z zagranicy.
Referaty zakwalifikowane na konferencję i na niej przedstawione, przygotowane w formie artykułów naukowych, zostaną zebrane i opracowane redakcyjnie, a następnie wydane w formie recenzowanej książki.

 
  • Do końca września tego roku, (09.2020) trwa przyjmowanie zgłoszeń (I Etap rekrutacji) – tematów referatów i wystąpień wraz ze streszczeniami.

Gorąco zachęcamy w imieniu Miasta Gdyni

więcej informacji znajdziecie na stronie gdynia.pl 

Link do INFORMACJI o konferencji

 
📷UM Gdyni
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Digg