Fanów modernizmu, w tym miłośników fotografii architektonicznej zapraszamy na pierwszą tegoroczną edycję Foto-Spaceru Gdyńskiego Szlaku Modernizmu.
===============================
prowadzenie:
Przemysław Kozłowski
wsparcie:
Mirek Studniak, Jacek Debis, Tomek Lelito
miejsce startu:
Gdynia InfoBox, ul. Świętojańska 30
godzina 16:15
 
Opis:
W czasie Foto-Spaceru mamy okazję odwiedzenia oraz fotografowania wybranych kamienic, klatek, wnętrz budynków modernistycznych, a także tarasów, czy miejsc widokowych. “Przenikamy” przez bramy, ściany, miejsca na co dzień niedostępne dla wszystkich. Sugerujemy atrakcyjne, choć nieoczywiste Archi-Plenery.
Foto-Spacer to także promocja spotkań, spaceru oraz konkursu Gdyńskiego Szlaku Modernizmu. Liczymy na twórcze interakcje, pozytywną wymianę własnych inspiracji oraz wiedzy o gdyńskim modernizmie. W tym pierwszym foto-spacerze odwiedzimy nieformalną dzielnicę przyportową Gdyni, miejsce ścierania różnych nurtów w architekturze, kształtowaną od przedwojnia, przez lata 50-60’te, aż do współczesności.
W programie m.in. eksploracja fotograficzna tarasu i nieznanych zakamarków budynku YMCA przy ul. Stefana Żeromskiego 26, dzięki uprzejmości Mirka Studniaka, który prowadzi w obiekcie prace renowacyjne.
fot. Przemysław Kozłowski/Foto-Spacer 2021, maj 2021
 
Zapisy:
spacery@arg.gdynia.pl 
organizator:
Agencja Rozwoju Gdyni
w imieniu Miasta Gdynia
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Digg