W czwartek, 14 lipca 2022 r. odbył się kolejny foto-spacer Gdyńskiego Szlaku Modernizmu, prowadzony przez Przemka Kozłowskiego, fotografa związanego m.in. ze Szlakiem oraz kuratora i jurora tegorocznej edycji konkursu Gdyński Modernizm w Obiektywie.
To był bardzo nietypowy spacer, gdyż po raz pierwszy w historii Szlaku poza Gdynią! Tym razem fotografowaliśmy architekturę modernistyczną na występach gościnnych w Wejherowie.
Jako że w konkursie GMWO 2022 mamy nową kategorię – MM – „Modernizmy metropolitalne” – autorski zestaw wybranych obiektów architektury modernistycznej z czterech miast Pomorza – Gdyni, Gdańska, Sopotu i Wejherowa; to poszukiwaliśmy podobieństw i różnic w modernizmie obu miast.
Trzeba przyznać, że Gdynia, młodsza siostra Wejherowa, ma zdecydowanie więcej budynków w tym stylu, jednak udało nam się odkryć kilka prawdziwych wejherowskich perełek i zaobserwować charakterystyczne dla tego miasta elementy architektury, których nie znaliśmy z własnego podwórka. Mamy nadzieję, że uczestnicy pleneru uchwycili je na zdjęciach, które przyślą na konkurs.
Tym razem nie ogłosiliśmy, wbrew foto-spacerowej tradycji, mini-konkursu na najlepsze kadry pleneru i nie pokazujemy zdjęć uczestników, gdyż do finału konkursu GMWO 2022 pozostał już niecały miesiąc i chcemy, by nasi plenerowicze zachowali zdjęcia na ten właśnie konkurs. Termin zgłaszania prac to 12 sierpnia.
Wejherowski modernizm oglądaliśmy z zewnątrz, jak i dzięki uprzejmości mieszkańców wnętrza, zarówno klatki schodowe, jak i mieszkanie prywatne. dziękujemy bardzo!
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Digg