Wystawa stanowi kuratorski wybór prac nadesłanych na konkurs „Gdyński Modernizm w Obiektywie” w 2022 r.
 
12. edycja „Gdyńskiego Modernizmu w Obiektywie” była jednym z głównych wydarzeń letniego festiwalu „Weekendu Architektury w Gdyni”.
 
Powstanie konkursu ma swoją genezę w aktywnościach prowadzonych w ramach projektu „Gdyński Szlak Modernizmu. Odkrywanie modernistycznej architektury poprzez Archi Spacery zmotywowało lokalnych fotografów do dokumentowania gdyńskich obiektów. Konkurs jest skierowany zarówno do profesjonalistów, jak i osób zajmujących się fotografią amatorsko. Każdego roku na uczestników czekają nowe kategorie, które od kilku lat poszerzają możliwości odkrywania modernistycznej architektury w różnych miejscach w Polsce i na świecie.
 
  • 27 marca o g. 19:00 zapraszamy na otwarcie wystawy, wzbogacanej o Foto-Prezentację (ok. 100 dodatkowych kadrów z konkursu) oraz dyskusję o fotografii architektonicznej moderowaną przez kuratora wystawy prof. Mariusza Twardowskiego (fotografa architektury, przewodniczącego jury konkursu w 2022 r.)
  • “Galeria Dymu”, ul. Świętego Tomasz 13 Kraków, Stare Miasto (wystawa potrwa do połowy kwietnia)
Autorzy wybranych i prezentowanych fotografii:
Dariusz Wojtała (laureat I Nagrody oraz wyróżnienia), Joanna Radziun (Laureatka II Nagrody oraz wyróżnień), Dominika Dudzik (laureatka III nagrody ex aequo), Sebastian Tamon Haściłowicz (laureat III nagrody ex aequo), Magdalena Korzewska (wyróżnienie), Ewa Kowalczyk (wyróżnienie), Julia Broszkiewicz (wyróżnienie), Marcin Kwietowicz (wyróżnienie), Sebastian Szostek (prezentowana fotografia ze Starogardu, zdobyła także I nagrodę w konkursie „Miasto czy idziemy w dobrą stronę” w styczniu tego roku), Joanna Chmielewska, Magdalena Ergietowska, Katarzyna Ćwikła, Tomasz Lelito, Dariusz Sobiecki, 
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Digg