W dniach 19 XI – 3 XII 2010 r. sali Miejskiej Informacji przy ulicy 10 Lutego 24 w Gdyni, mogliśmy obejrzeć bardzo ciekawą wystawę fotograficzną poświęconą gdyńskiej architekturze modernistycznej.
Już sama architektura jest trudnym tematem do organizowania wystaw tematycznych, szczególnie jeśli nie są to wspomnienia z dalekich podróży, a temat dotyczy lokalnych atrakcji architektury modernistycznej. Tym bardziej możemy odnotować znakomitą wystawę fotograficzną reprezentanta młodego pokolenia, Zbigniewa “Piotra” Piotrowskiego, skupioną wyłącznie na tematyce gdyńskiej architektury modernistycznej. Temat bardzo bliski projektowi tworzonego Szlaku Modernizmu w Gdyni, którego intencją jest dotarcie do szerokiej grupy pasjonatów fotografowania. Wystawa jest znakomitym przykładem możliwości, potencjału architektury modernistycznej dla miłośników fotografii cyfrowej i analogowej.

Wystawa dawała poczucie bliskości z budynkami, skłaniała do intymnego kontaktu, poszukiwań oraz znalezienia własnego “punktu widzenia”, w tym unikalnego miejsca obserwacji, kontrapunktu do dialogu z architekturę gdyńską. Młody twórca – autor wystawy, ma wszelkie szanse stać się jednym z wiodących obserwatorów i dokumentalistów architektury gdyńskiej, a także modernizmu czasów współczesnych.

Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Digg