Ideą szlaku modernizmu w Gdyni jest bezpośrednie angażowanie jego odbiorców, w tym turystów, poprzez wiele specjalnie przygotowanych atrakcji, sieć punktów Partnerskich czy Mini Muzeum, gdzie możemy np. zapoznać się materiałami, prezentacjami o szlaku czy zapytać obsługę o ciekawostki na szlaku.
Głównym punktem obsługi turystów Szlaku jest Miejska Informacja Turystyczna przy ulicy 10 Lutego 24. W informacji, możemy także rozpocząć zabawę w grę miejską „Zagadki Gdyńskiej Moderny” (wersje testowa), a także zamówić usługi przewodnika turystycznego.
Na szlaku modernizmu zostały zaprojektowane także dodatkowe narzędzia, w tym specjalne audio przewodniki (audioguide) z opisami dwóch głównych tras szlaku:
Trasa 1 – „10 Lutego – Molo Południowe”
Trasa 2 – „ulica Świętojańska”

Przewodniki będą wkrótce dostępne na stronie internetowej. Oprócz wersji w języku polskim, która czytana będzie  przez aktora i prezentera Teatru Muzycznego- Pana Rafała Ostrowskiego, przygotowujemy także wersje w językach angielskim i niemieckim. Wersje obcojęzyczne czytane będą przez najlepszy na świecie syntezator mowy IVONA, stworzony przez gdyńską firmę – IVONA Software z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.
IVONA Software został oficjalnym partnerem szlaku modernizmu, udźwiękowiając także stronę internetową. Dzięki syntezatorowi mowy IVONA treści na stronie będą w pełni dostępne dla osób niewidomych, słabowidzących, a także ułatwią zapoznanie się z treścią strony bez konieczności wpatrywania się w ekran."
 

Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Digg