Z okazji Święta Gdyni Prezydent Miasta Gdyni, Informacja Miejska oraz Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków zapraszają na spotkanie poświęcone wydanej niedawno książce pt. „Architektura pierwszej połowy XX w. i jej ochrona w Gdyni i w Europie”. Książka opublikowana została przez Urząd Miasta Gdyni i zawiera wiele interesujących tekstów dotyczących architektury i ochrony modernizmu, opracowanych przez autorów z całego kraju i z zagranicy.

Spotkanie odbędzie się 8 lutego 2012 r. o godz. 17.00 w Informacji Miejskiej przy ul. 10 Lutego 24 (budynek Urzędu Miasta Gdyni d.PLO).

W czasie spotkania odbędzie się prelekcja pani prof. Marii J.Sołtysik pt. „Ewolucja idei Dzielnicy Reprezentacyjnej Gdyni”.

W imieniu Miasta Gdyni oraz Gdyńskiego Szlaku Modernizmu, serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników architektury modernistycznej Gdyni.
Wstęp wolny.

Modernizm w Europie. Modernizm w Gdyni. Architektura I połowy XX wieku i jej ochrona. Urząd Miasta Gdyni”, Gdynia 2011, Redakcja naukowa: Maria Jolanta Sołtysik, Robert Hirsch. Przygotowanie publikacji: Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków Urzędu Miasta Gdyni

Monografia jest efektem II Międzynarodowej Konferencji pt. „Modernizm w Europie. Modernizm w Gdyni. Architektura I połowy XX wieku i jej ochrona.” i obejmuje łącznie 48 bogato ilustrowanych publikacji. Artykuły zostały pogrupowane w trzy bloki tematyczne. Pierwsza część pokazuje tendencje i wzorce w architekturze i urbanistyce I połowy XX wieku w Polsce i Europie, druga – przedstawia teorię i praktykę ochrony architektury modernistycznej, natomiast trzecia – zapoznaje z wybranymi epizodami z dziejów tej architektury i najnowszymi przykładami jej rewaloryzacji.

Wymiary: 208 x 296 mm

352 strony

Cena: 55 zł

Do nabycia tylko w Miejskiej Informacji Turystycznej w Gdyni (ul. 10 Lutego 24, tel. 0/58 622-37-66)

Książka już wkrótce, będzie dostępna także w “mini czytelniach” na Gdyńskim Szlaku Modernizmu. Pierwsza pokonferencyjna publikacja o modernizmie w Gdyni i modernizmie na świecie, cieszyła się ogromną popularnością wśród miłośników architektury I poł. XX w, popularyzując szeroko tematykę gdyńskiego modernizmu. Tym razem, po raz pierwszy książka trafiła do sprzedaży, mamy więc niepowtarzalną okazję do nabycia znakomitej i unikalnej publikacji w bardzo przystępnej cenie.

Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Digg