Prace koncepcyjne kościoła, oraz klasztoru trwały w latach 1934-1939, a ich autorem był Zbigniew Kupiec, który sam zaoferował, że stworzy projekt. W 1938 roku powstał klasztor, zaś wybuch wojny  uniemożliwił rozpoczęcie budowy kościoła. Budowa kościoła rozpoczęła się dopiero w październiku 1957 roku i zakończyła się dopiero w roku 1974. Dominującym elementem dwunawowego kościoła jest asymetryczna bryła, której podporządkowane są pozostałe elementy. Kościół poprzez strzelistość wieży, surowość cegły z jakiej jest wykonany oraz portyki wejściowe zdradza wyraźne wpływy architektury gotyku, zaś całość stanowi przykład uproszczonych form kubistycznych wzorowanych na architekturze modernistycznej. W z pozoru prostym projekcie ukryto mnóstwo ciekawych detali jak np. drzwi wejściowe czy klamki w formie ryb. Zbigniew Kupiec zaprojektował również płaskorzeźby na potrzeby wystroju zewnętrznego i zewnętrznego kościoła.

W latach 80. XX wieku przebudowano wnętrze kościoła zmieniając umiejscowienie ołtarza głównego nie zmieniło to na szczęście pierwotnej koncepcji budynku. Na wysokości dachu, a u podnóża wieży znajduje się specyficznie rozszerzające się „gniazdo”, które według projektu przeznaczone było bod zegar, który nie został nigdy zrealizowany.

W 2016 r. obiekt został wpisany do rejestru zabytków znajdujących się na terenie Gdyni. Pełna lista zabytków na obszarze miasta Gdyni jest dostępna pod linkiem. 

Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Digg