Gdynia City Transformers to inicjatywa Centrum Designu Gdynia mająca na celu podniesienie jakości przestrzeni publicznej w mieście, a także promowanie utalentowanych twórców i ich innowacyjnych rozwiązań w miejskiej architekturze.

Tematem trzeciej edycji Gdynia City Transformers było zaprojektowanie sezonowego pawilonu handlowego. Do konkursu zgłoszono 32 prace z czego 26 przeszło do finału. Jury wyróżniło 2 propozycje, które najtrafniej odpowiadały na założenia konkursu.

Komisja oceniająca, pod przewodnictwem dr arch. Kseni Piątkowskiej, jednogłośnie przyznała główną nagrodę w wysokości 2000 zł Aleksandrze Mierzwie i Wiktorowi Kurcowi za koncepcję „Falochrom”.

Jury uznało, iż projekt jest „wizjonerską, ambitną propozycją przestrzeni komercyjnej o wysokiej kulturze estetycznej i wielości wariantów aranżacji wnętrza”. Modułowy pawilon handlowy z oryginalnym wnętrzem ma przypominać „szkatułkę wspomnień”. – “Falochrom” zamyka (i chroni) w sobie cząstkę Gdyni: ciepło drewna z molo w Orłowie, prostotę modernizmu, ciepły kolor piasku i łagodny kształt fali morskich – tłumaczy autorka projektu.

„! made in Gdynia – form follows cargo“ – Ewa Jasińska

Ponadto komisja przyznała wyróżnienie w wysokości 1000 zł Ewie Jasińskiej za projekt „! made in Gdynia – form follows cargo”. Jury zwróciło uwagę na umiejętne połączenie funkcjonalności z estetyką oraz realnymi kosztami wykonania.

Wystawa pokonkursowa w Gdynia InfoBox

Prace konkursowe można obejrzeć na wystawie w gdyńskim InfoBoxie od 23 grudnia 2013 do 5 stycznia 2014.

Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Digg